Ekspertiz Garantisi Nedir ?

ekspertiz garantisi nedir?

Ekspertiz Garanti Paketi Nedir?

Hospitacar Yetkili Oto Ekspertiz Merkezleri olarak araç satın alırken birikimlerini korumuş olduğumuz müşterilerimizi sonradan oluşabilecek arızalara karşı da korumaktayız. Garanti paketlerimizde aracın mekanik aksamını  Turassist | Maphre Sigorta ve Hospitacar işbirliği ile korumaya devam ediyoruz.

Turassist | Maphre Sigorta güvencesiyle sizlerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış üç farklı garanti paketinden size en uygun olanı seçerek kullanım esnasında oluşabilecek arızalara karşı birikimlerinizi korumaya devam edebilirsiniz.

Garantili ekspertiz paketi satın alabilmeniz için gerekli şartlar sağlanıyorsa danışmanlarımız sizleri garanti paketleri konusunda bilgilendirir. Talepleriniz doğrultusunda ekspertiz hizmetine ekstra olarak garantili ekspertiz paketi satın alabilirsiniz.

Ekspertiz Garanti Paketi Gerekli Midir?

Ekspertiz Garanti Paketleri zorunlu olmamak ile birlikte müşteri talepleri doğrultusunda yine müşteri ihtiyaçları baz alınarak oluşturulmuştur. Satın almış olduğunuz ikinci el aracın kullanım sırasında oluşabilecek arızalar seçmiş olduğunuz paket kapsamında yer alıyor ise tamir masrafından kurtulabilirsiniz.

Araç fiyatlarının bu kadar yüksek olduğu günümüzde tamir masrafları da oldukça yüksek tutmakta. Ekspertiz garantisi paketleri ile aracınızda çıkabilecek arızalar artık canınızı sıkamayacak.

Ekspertiz Garanti Paketi Satın Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Aracın mekanik kontrollerinin Hospitacar Yetkili Oto Ekspertiz merkezleri tarafından yapılmış olması gerekmektedir.

Ekspertiz raporunda belirtilmiş olan mekanik eksiklikler giderilmediğinde bu mekanik akşamlarla ilgili oluşabilecek arızalar garanti kapsamı dışındadır.

Distribütör garantisi içerisinde ve dışarısında aracın periyodik bakımlarının yapılmış olması gerekmektedir.

Teminatın yürürlüğe girmiş olduğu an itibariyle aracın ilk tescil tarihinden itibaren 8 yılı veya 160.000 km’yi doldurmamış olması gerekmektedir.

Yakıt türü olarak aracın orijinal montajlı Lpg, Benzin, Motorin kullanılan içten yanmalı motor veya Hibrit yakıt türlerinden birini kullanıyor olması gerekmektedir.

Araç tescil işlermler Türkiye’de yapılmış ve 3500kg sınırının altında ağırlığa sahip binek veya ticari bir araç olmalıdır.

Ekspertiz garanti paketi kapsamı dışında kalan diğer durumlar
Ekspertiz garanti paketinin kapsamındaki arıza durumları
Ekspertiz garanti paketlerinin içeriği, şartları gibi detaylı konularla ilgili olarak size en yakın şubemizden veya iletişim kanalları ile danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.